ال وایر چیست ؟

ال وایر چیست

در این صفحه قصد داریم تا شما را با ال وایر یا نور داشبورد آشنا کنیم ونحوه نصب ال وایر را به شما عزیزان آموزش دهیم ،پس با ما همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالاتتان را پاس دهیم.

الوایر چیست؟

ال وایر محصولی است که برای درزگیری خودرو طراحی شده و از یک لایه فسفری با قابلیت انعطاف بالا ساخه شده است که از خود نور ملایم یکدست و بسیار زیبایی ساطع میکند. استفاده از هدلایت داخل خودروی شما را چند برابر طیبا خواهد کرد.ار به زیبایی داخل ماشین خود اهمیت میدهیدپیشنهاد میکنیم که از این نوار زیبا در داخل خودروی خود استفاده کنید.

زیبایی ال وایر در فضای تاریک و در شب ، در خودرو دو چندان میشود ، میتوان گفت الوایر صرفا برای استفاده در شب تعبیه شده است.

ال وایر چیست
ال وایر چیست

استفاده از ال وایر در وسایل نقلیه مختلف

ال وایر فقط برای خودرو تعبیه نشده است و در وسایل نقلیه دیگر نیز استفاده میشود ، مانند : دوچرخه و موتورسیکلت ، اگر از الوایر در این گونه وسایل استفاده شده یک مزیت بسیار بزرگ دارد و این مزیت این است که در شب از تصادف پیشگیری میکند ، با روشن شدن دوچرخه در شب از فاصله دور قابل مشاهده است و به عنوان یک چراغ خطر مورد استفاده قرار میگیرد.

ترانس ال وایر

ال وایر نیز مانند سایر لامپ های خودرو ( هدلایت ، زنون و… ) دارای یک منبع تغذیه کوچک است که با تنظیم جربان برق ورودی ، ولتاژ ورودی برق را برای ال وایر تنظیم میکند ، اما ال وایر ها دارای مصرف بسیار پاینی هستند که اصلا به باتری خودرو فشار می آورد. ال وایر ها هیچ گرمایی از خود ساطع نمی کنند  و برای داشبورد و یا خودروی شما اصلا مضر نیستند و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمیکنند ، الوایر ها بسیار نرم و قابل انعطاف هستند که به راحتی در درز خودروی شما قرار میگرند.

تراس ال وایر
تراس ال وایر

 

محل نصب ال وایر ها

معمولا ال وایر ها در خودرو ها در : درز داشبورد ، بین در ، رو دری ها ، عقب ماشین ، طاقچه عقب خودرو در میان باند ها ، اطراف باند های خودرو ،دور صندلی نصب میشوند. و یا برای تزئینات خارجی ماشین مانند : دور چراغها , روی کاپوت جلو و صندوق عقب ( تزئین ماشین عروس ) و …(البته بهتر است جاهاییکه در معرض گرمای زیاد هستند مثلا داخل کاسه چراغ الوایر نصب نشود)
ال وایر پراید
ال وایر پراید
الوایر دارای لبه باریکی میباشد که به راحتی و بدون نیاز به چسبکاری داخل درز داشبرد در شیشه و … جاساز میشود و برق الوایر هم معمولا از برق پشت داشبرد گرفته میشود.

توجه:
در هنگام روشن بودن اینورتر الوایر صدایی نویز مانند به گوش می رسد که بسیار ضعیف است ولی به دلیل تولید فرکانس بالا توسط اینورتر این امر اجتناب ناپذیر است.
mahdisarlak
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *