آیا نصب هدلایت جریمه دارد؟

جریمه هدلایت

در این صفحه  قصد داریم تا پاسخ سوال عزیزانی که از ما میپرسند آیا خرید هدلایت ممنوع است ؟ آیا نصب هدلایت جریمه دارد ؟ جریمه هدلایت چقدر است ؟ نصب هدلایت بر خودرو قانونی  است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود را دریافت کنید

جریمه هدلایت

 به صورت کلی قانونی در خصوص تیونیگ خودرو وجود دارد که اگر شخی قصد اقدام به تعغیری در خودروی را داشته باشد ، باید تایده پلیس راهنمایی و رانندگی را دریافت کرده باشد.

اما این مورد در خصوص هدلایت به این صورت نیست ، اگر مقاله هدلایت چیست را در سایت ما مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که هدلات ها نوع جدیدی از لامپ های خودرو هستند که آینده لامپ خودرو ها به این سمت حرکت میکند. به صورت کلی خرید لوازم جانبی برای خودرو در کشور ما ، صرفا برای پوشش دهی و تکمیل خودرو ها از کم کاری های تولید کنندگان خودرو در کشور است ، اگر مشاهده کرده باشید مطمعناً میدانید که لامپ ها فابریک در خودرو های خارجی هدلایت است.

هدلایت به صورت کلی در کشور ما دارای منع قانونی نیست اما هدلایت هایی که شدت نور بالا و پرتاب قوی دارند و چشم راننده خودرو جلویی را مورد ازار و اذیت قرار دهد منع گردیده و دارای جریمه است

هدلایت های چند ولتی ممنوع هستند؟

جریمه هدلایت
جریمه هدلایت

هدلایت هایی با ولتاژ بالای 100 وات ممنوع هستند ، علت این ممنوعیت همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ، شدت نور بالا و اذیت کردن چشم راننده روبرویی است.

حائز اهمیت است که مواردی را در خصوص استفاده از هدلایت و یا زنون به شما بگوییم

  1. با توجه به بررسی و مشاهدات ، به علت استفاده اکثر رانندگان ار هدلایت و زنون ، پلیس راهنمایی و رانندگی بسیار کم تر نسبت به جریمه وسایل نقلیه ای که دارای زنون و هدلایت هستند است.
  2.  با  توجه به اینکه هدلایت پرتاب نور کمتری نسبت به زنون دارد در صورت رعایت فاصله طولی  باعث خیرگی راننده روبرو نشده و برای سایرین آزار دهنده نخواهد بود.
  3. همانطور كه مشخص است از نظر نيروي انتظامي حتي لامپ هالوژن ١٠٠ وات زرد رنگ نيز مي تواند شامل پرداخت جريمه شود.از اين رو استفاده از هدلايت، زنون زرد رنگ و … هيچ تاثيري در مجاز بودن استفاده از نور بيشتر براي خودرو ندارد.

 

کلیدواژه : جریمه هدلایت
mahdisarlak
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *